Serum ze złotem

Złoto ma zastosowanie w kosmetyce w oparciu o wielowiekowe tradycje medycyny naturalnej, zwłaszcza medycyny chińskiej. Działanie złota zaczęła wykorzystywać współczesna kosmetologia. Do upiększania zastosowano czynne, czyste złoto, które dzięki nowoczesnym procesom mikronizacji, pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatów na skórze. Uzyskuje się dzięki temu wrażenie rozświetlonej, jedwabistej, pełnej blasku cery. Poprzez oddziaływanie kwasów, np. mlekowego, jako efektywnych promotorów przejścia przezskórnego, ze złota otrzymuje się formę jonową. Sól mleczan złota (jony złota) przenoszona jest do warstwy podstawnej (rozrodczej) naskórka i uruchamia mechanizmy związane z systemem jego nawilżania. Rozrost komórki może być wówczas pobudzony mechanicznie.

Kosmetyki ze złotem, wzbogacone zwykle różnorodnymi kombinacjami z ekstraktami, uzyskanymi m.in. z ziół zapewniają nawilżenie skóry, usuwają przebarwienia oraz zwiększają oddziaływanie na skórę czynników bio-aktywnych.

Badania wykazały wysoką skuteczność kosmetyków zawierających złoto w pielęgnacji każdego rodzaju skóry zmęczonej, z oznakami stresu czy starzenia się. To dzięki obecności złota opóźniony zostaje proces powstawania zmarszczek, a już istniejące zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu.

Połączenie złota z substancjami uzyskanymi z ziół nie tylko poprawia nawilżenie naskórka, ale również zwiększa absorpcję aktywnych składników w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu uzyskujemy efekt odżywienia, poprawy kolorytu, sprężystości i złagodzenia wcześniej występujących podrażnień.