Alpine Silk

alpine

Tajemnica pielęgnacji skóry Alpine Silk została odkryta w 1890 roku w jednym z najbardziej naturalnych i unikatowych środowisk na świecie – odległej farmie owiec w Canterbury w Nowej Zelandii.

Tu, wśród ośnieżonych górskich szczytów i meandrów rzek, w dziewiczo pięknym miejscu wypasane były owce merynosowe. Każdego roku owce były ładowane na konie i pędzone do położonych poniżej domów gdzie były delikatnie ręcznie strzyżone. Sekret Alpine Silk narodził się, gdy okazało się, że najbardziej miękkie ręce w gospodarstwie należały do najbardziej aktywnego postrzygacza. Dlaczego tak było?

Cały dzień ręce postrzygacza zanurzone były w owczej wełnie. Wełna zawierała ogromną ilość odżywczego olejku lanolinowego. W końcu Margaret Johnstone, żona właściciela, uświadomiwszy sobie naturalne walory pielęgnacyjne lanoliny zaczęła produkować własne mydła i produkty do pielęgnacji skóry oparte na lanolinie. Jej sekret przekazywany był z pokolenia na pokolenie i dziś Rick Halifax, prawnuk, kontynuuje tradycję zachowując sekretny przepis pielęgnacji skóry Alpine Silk.

Współczesna nauka udowodniła, że olej lanolinowy jest naturalnym olejkiem najbardziej zbliżonym pod względem właściwości do natłuszczenia skóry ludzkiej.

Poznajcie pieszczotę naszej pielęgnacji skóry Alpine Silk i cieszcie się piękną, młodszą w wyglądzie skórą.